Ve Skalanech poprvé zlatý Pavel Kočvara!

Ve Skalanech poprvé zlatý Pavel Kočvara!

V sobotu 10. srpna proběhl ve Skalanech poslední 13. závod Českého poháru ve 3D lukostřelbě. Reprezentačnímu týmu Klubu lovecké lukostřelby ČMMJ se opět velmi dařilo, nechal si utéct pouze jednu medaili v kategorii BU (Bowhunter Unlimited). Ze zlaté se radoval poprvé v životě Pavel Kočvara, bronzový byl Martin Kubeček a pomyslnou bramborovou si ze Skalan odvezl Martin Kostrouch.

 

Pavel Kočvara: „Konečně jsem se zbavil čtvrtých míst…“ (rozhovor)

Pravidelně stojíš na bedně a vozíš medaile, ale tahle je poprvé zlatá. Jaký to je pocit?

Pocit je to plný emocí, především radosti, hrdosti, také zadostiučinění za snahu a vytrvalost toho cíle dosáhnout. Konečně jsem se zbavil těch čtvrtých míst, a že jich minulou sezónu bylo…

Jak těžký to byl závod?

Skalany jsou vždy dost velký oříšek. Různorodost terénu je veliká. Louku vystřídá les, střelba ve skalách, velké úhly, dlouhé střely těsně kolem stromů a roklina, kde se vzdálenost jen těžko odhaduje. Navíc ke konci závodu pršelo. Také se střílelo na 34 terčů oproti standardu 28 terčů, a to se pak projeví i únava. Ve Skalanech musí být závodník pevný jako skála. 🙂

Proč se ti dosud zlatá vyhýbala?

Zlatou medaili si zaslouží jen ten nejlepší, a to jsem doposud nebyl. Chybí více tréninku a při závodě soustředění a čistá hlava. Každým závodem se snažím zlepšovat a držet disciplínu, prostě střílet „dobře“.

Co za úspěchem stojí?

Nestřílel jsem technicky úplně dobře, odhadoval jsem vzdálenosti jen stěží, bylo to těžké, ale snaha a dobrá nálada mě udržely v klidu. Se štěstím jsem byl jediný v kategorii BU, kdo neměl OUT. Zasáhl jsem všechny cíle, a to přineslo úspěch. Stačila jediná minela a o zlato bych přišel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Reprezentační lukostřelecký tým KLL ČMMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.