Kostrouch s Kočvarou z KLL ČMMJ ovládli 3D závod v Hradci Králové (1. 6. 2019)

Kostrouch s Kočvarou z KLL ČMMJ ovládli 3D závod v Hradci Králové (1. 6. 2019)

První červnový den proběhlo další kolo Českého poháru v 3D lukostřelbě, tentokrát v Hradci Králové. Členům Klubu lovecké lukostřelby ČMMJ podařilo získat hned dvě medaile v kategorii BU (Bowhunter Unlimited) – Martin Kostrouch zvítězil, Pavel Kočvara byl třetí. Jde už tradičně o poměrně náročný závod, a to i přesto, že se koná na rovině poblíž letiště. Pořadatelé z klubu Chiméra HK jsou profíci na stavbu tratí a dokážou i na rovině postavit terče tak, že se jen těžko odhaduje vzdálenost.

Proto na tento okruh rad jezdím a beru ho jako důležitý mezník – nejen pohárový, ale i jako osobní záležitost,“ říká vítěz Martin Kostrouch z KLL ČMMJ. „Letos jsem jel s jistou zvědavostí, jak si povedu, protože jsem se rozhodl využít prodejní akce F&H a pořídil si nový kladkový luk Methews Halon X comp. I přes silné pole opravdu excelentních soupeřů jsem se umístil na krásném prvním místě. A musím s překvapením konstatovat, že můj vysněný luk, který mi byl dovezen čtyři dny před závodem, mě během celého závodu opravdu bavil, užil jsem si ho plnými doušky. A to nemluvím o atmosféře celého závodu, kde panovala sportovní a přátelská nálada,“ dodal Martin Kostrouch.

Český pohár v Hradci je vždy náročný,“ tvrdí bronzový Pavel Kočvara. „Jarní chladné a deštivé dny vystřídalo vedro a ostré slunce – náročnost odhadu vzdálenosti je oproti šedivému dni mnohem vyšší. Ale čistá hlava a zvládnutá technika střelby mi dnešní den zajistila medaili.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Reprezentační lukostřelecký tým KLL ČMMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.