12. kolo Českého poháru: Tři medaile pro KLL a první úspěch nováčka Havlíčka

12. kolo Českého poháru: Tři medaile pro KLL a první úspěch nováčka Havlíčka.

V sobotu 27. 7. 2019 pořádal Klub lovecké lukostřelby ČMMJ za podpory Fish&Hunt 12. Kolo Českého poháru v Sudického dvoře u Boskovic. Zúčastnilo se 86 střelců.

Členové reprezentačního výběru KLL ČMMJ předvedli ve své kategorii BU (Bowhunter Unlimited) naprosto dominantní výkon – zvítězil Martin Kostrouch, stříbrný byl Pavel Kočvara a bronzovou medaili získal Víťa Havlíček.

Pro něj to navíc byl první úspěch, první medailové umístění. „Za úspěchem stojí větší zkušenosti a hlavně nový luk,“ říká Víťa Havlíček. „Střílím závodně první sezónu. Začal jsem tradičním lukem, kterým jsem střílel jako samouk asi deset let, ale uchvátil mně kladkový luk svou rychlostí a přesností. Pořídil jsem si kladkový luk, ale volba nebyla správná. Levný lovecký luk se v té konkurenci nemohl rovnat, na větší vzdálenost ztrácel přesnost. Došel jsem k rozhodnutí koupit si nový luk, a tento závod byl první s tímto lukem. Velkou radost jsem měl také z vloženého závodu, kde jsem vyhrál první místo a krásný tradiční luk. Využil jsem své zkušenosti střelby s tradičním lukem a dopadlo to,“ usmívá se Víťa Havlíček.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Reprezentační lukostřelecký tým KLL ČMMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.